[2014] Terminy rekrutacji, wnoszenia opłaty rekrutacyjnej, uzupełniania wyników matur i pierwszych list rankingowych (Lekarski i Lekarsko-dentystyczny)
Prezentujemy zestawienie terminów i opłat w ciągu tegorocznej rekrutacji na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w trybie stacjonarnym.
Uwaga: Wszystkie podane terminy dotyczą kandydatów z nową maturą.
Białystok (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 02.06.2014 – 03.07.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: do 07.07.2014 r.
Pierwsza lista rankingowa: 09.07.2014 r.
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 10.07.2014 r. – 14.07.2014 r.
Kolejna lista: 15.07.2014 r.
Bydgoszcz (lekarski)
Termin rejestracji: 30.04.2014 – 07.07.2014
Opłata rekrutacyjna (80zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: brak danych (rekomendujemy uzupełnić w dniu otrzymania wyników maturalnych)
Pierwsza lista rankingowa: 10.07.2014 r.
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 11., 12., 14., 15., 16. -07.2014 r.
Kolejna lista: 17.07.2014 r.
Gdańsk (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 01.05.2014 – 22.06.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06.2014 – 07.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: 10.07.2014
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: termin będzie podany przy ogłoszeniu pierwszej listy rankingowej
ŚUM (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 26.05.2014 – 08.07.2014
Opłata rekrutacyjna (70zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06. – 08.07.2014 r.
Pierwsza lista rankingowa: 10.07.2014 r. (po godz. 14:00)
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 11-15.07. 2014 r. (godz. 9:00 – 14:00)
Kraków (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 29.05.2014 – 02.07.2014
Opłata rekrutacyjna (75zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06 - 04.07.2014 (do godz. 12:00)
Pierwsza lista rankingowa: 10.07.2014
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 11.07.2014 do 16.07.2014
Lublin (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 02.06.2014 – 16.06.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06 – 8.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: 11.07.2014
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 14. i 15.07.2014 (do godz. 13)
Łódź (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 22.04.2014 – 26.06.2014
Opłata rekrutacyjna (na razie brak danych o wartości opłaty), do 04.07.14
Termin uzupełniania wyników matur: do 07.07.14
Pierwsza lista rankingowa: 11.07.14
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 14.07 – 18.07
Olsztyn (lekarski)
Termin rejestracji: 4.06.2014-4.07.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: brak danych (rekomendujemy uzupełnić w dniu otrzymania wyników maturalnych)
Pierwsza lista rankingowa: 9.07.2014 (godz. 13.00)
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: do 18.07.2014 (godz. 15.00)
Poznań (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 05.05.2014 – 08.07.2014
(ZMIANA) Opłata rekrutacyjna (85zł), do 18.06.14
Termin uzupełniania wyników matur: do 08.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: lekarski: do 10.07.2014
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: do 14.07.2014 (do godz. 15.00)
Warszawa (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 05.05.2014 – 04.07.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: do 08.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: brak danych (lecz prawdopodobnie 9.07.2014)
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: od 10 lipca
Wrocław (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 13.05.2014 – 22.06.2014
Opłata rekrutacyjna (na razie brak danych o wartości opłaty), do 22.06.2014
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06 –07.07.2014r.
Pierwsza lista rankingowa: 8.07.2014r. (po godz. 15.00)
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 09-11. lipca 2014 (w godz. 10.00 – 14.00)
Szczecin (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 19.05.2014 – 16.06.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin składania dokumentów (wydrukowany i podpisany formularz rejestracyjny, dowód opłaty rekrutacyjnej): 19.05.-17.06.2014
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06.-04.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: wciąż brak danych, Szczecin nie podaje terminów list rekrutacyjnych, jednak 2 lata z rzędu pierwsza lista pojawiła się 14 lipca, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa w tym roku będzie podobnie.
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: termin zostaje podany w momencie ogłoszenia listy rankingowej.
Kolejne informacje o rekrutacji na studia stacjonarne oraz niestacjonarne będziemy publikować w najbliższych dniach.

Komentarzy: 361
-->-
2014.05.22
-
2014.05.22
-
2014.05.22
-
2014.05.23
-
2014.05.23
-
2014.05.25
-
2014.05.25
-
2014.05.26
-
2014.05.26
-
2014.05.27
-
2014.05.27
-
2014.05.27
-
2014.05.27
-
2014.05.27
-
2014.05.28
-
2014.05.28
-
2014.05.28
-
2014.05.28
-
2014.05.29
-
2014.05.29
-
2014.05.29
-
2014.05.29
-
2014.05.30
-
2014.05.30
-
2014.05.30
-
2014.05.30
-
2014.05.30
-
2014.05.30
-
2014.05.30
-
2014.05.30
-->Mam takie pytanie, jeśli chce złożyć do Warszawy na stome i lekarski to musze mieć 2 konta ?
Rafal
13:53
mam nadzieję że progi chociaż odrobinę spadną.
kro.
15:00
Rafał,do warszawy nie można zarejestrować się na lekarski i stomę, trzeba wybrać tylko jeden z kierunków niestety.
Aleksandra
19:34
Pytanko. Czy jest mozliwośc przeniesienia sie z niestacjonarnej medycyny np z Zabrza na niestacjonarna medycyne np do Białegostoku po 1 roku? czy na dyplomie ukończenia uczelni jest zapisane ze studia sa niestacjonarne ?
Przem
08:31
A ja mam pytanie, mam 100% z biologii do Krakowa na lekarski (ekologia, hihi), powinnam mieć jakieś 83% z chemii i matma mi poszła słabo – w ostatnim zadaniu mam jakiś błąd rachunkowy lub przy przepisywaniu danych, więc liczę koło 90%, może nawet 88% (jak odejmą mi całe zadanie), myślicie że 271-273 punkty starczą w tym roku? Próg w zeszłym to 274 z tego co słyszałam…
Aga
12:41
Jak pewnie wszyscy wiemy, są plany wprowadzenia medycyny 5-letniej. Na których uczelniach zostało to wprowadzone ?
Czy tylko Kraków wprowadził medycynę 5-letnią czy inne uczelnie także ? Jakie to uczelnie ?
Filozof
21:40
Medycyna 5-cio letnia jest już od dwóch lat. Od października wraca 6-cio letnia…
Patryczek
22:14
Czyli na rok akademicki 2014/2015 medycyna już będzie 6-letnia na wszystkich uczelniach ?
Filozof
00:35
Czy dokumenty do rejestracji do Szczecina trzeba złożyć osobiście, czy można wysłać pocztą?
c2h5oh
16:14
Jaki waszym zdaniem będzie wpływ zmiany sposobu rekrutacji w Szczecinie i Łodzi, gdzie zamiast 3 przedmiotów wymagane są 2, na progi punktowe? Dotychczas dostawali się tam ludzie (częściowo) ze średnią biologią czy chemią, ale dobrze napisaną fizyką. Więcej ludzi z wysoko napisaną biologią i chemią konkurowało ze sobą na innych uczelniach. Teraz część tych osób pójdzie do Szczecina i Łodzi, więc konkurencja spadnie, a tym samym progi punktowe.Czy logika mojego myślenia jest poprawna, czy sądzicie,że może nie być to istotny czynnik, czy może wpłynie na progi wręcz przeciwnie?
kws
03:49
Jak oceniacie szanse na dostanie się na med z 80 % z chem i 83 % z bio? W ubiegłym roku wystarczyłoby po 80 i 85 (z bio). Próg spadnie o te 2 pkt?
Kieł
03:53
Cześć, mam kilka pytań odnośnie technicznej strony rekrutowania się na medycyne. Mianowicie czy po zarejstrowaniu sie na wybranych przeze mnie uczelniach medycznych i wybraniu okreslonych kierunków trzeba jeszcze wysyłać/dostarczyć w terminie rejstracji jakieś dokumenty/podanie ? Interesuje mnie jeszcze termin uzupełniania wyników matur : w jaki sposób dostarczamy wyniki matur na uczelnie (np. kopia drogą elektroniczną czy musi byc osobiscie)?
HCHO
10:49
nic nie musisz dostarczac osobiscie, po otrzymaniu wyników matur wpisujesz je elektronicznie
Przem
11:08
mam pytanko: jeśli chcę brać udział wyłącznie w rekrutacji na niestacjonarny lekarski to czy wymagany jest także udział w rekrutacji na stacjonarne? chodzi mi o to czy muszę dokonać opłaty rekrutacyjnej za stacjonarne i niestacjonarne? na wumie podobno jeśli nie weźmiesz udziału e rekr na stac to nie można się ubiegać na niestc co wiąże się z podwójna opłata rekr. pomocy!
kateee
22:40
czy ktoś wie na ktore uczelnie można składać jednocześnie na lekarski i na lekarsko dentystyczny??
róża
01:57
@róża
na pewno Poznań
Kamil
03:51
czy ktos wie czy w jakims miescie w razie niedostania sie na stacjonarne oplata nie przepada i mozna ja przypisac na niestacjonarne
aga
09:45
Jak myślicie jakie będą progi na niestacjo w ŚUM? W zeszłym roku już był dość niski 140 pkt, a w tym u góry jak napisaliście mniej piszących, bardzo trudny poziom matur itd itp. Więc myślicie że się utrzyma na 140 może jeszcze spadnie? Opłata raczej się utrzyma na 15k na semestr..wiadomo nie ma co się oszukiwać na stacjo bo tam spadną max 2pkt, ale z niestacjo wahania pomiędzy latami sięgają nawet 8pkt. A to że w tym roku będą najniższe progi z naszej podstawy raczej pewne
Adam
12:44
@kateee i @aga opłaty rekrutacyjne na stacjo i niestacjo sa osobne a rekrutacja na niestacjonarne musi byc poprzedzona na stacjon. Tak było na pewno w zeszłym roku .Radze poki czas wejsc na strony rekrutacyjne wszystkich uczelni i dokładnie wszystko sprawdzic,opisy nie raz sa niejednozanaczne i trzeba mailowac lub dzwonic.
eldzi
09:17
Czy to potwierdzone info, że od tego roku ponownie 6 lat? Proszę o odpowiedź
hmmmmm
16:30
Wątpię, żeby wycofali się z tej reformy tak szybko
A STUDENTEM tak czy inaczej jesteś 6 lat, tylko że program 6 roku obejmuje bezpłatny (a więc nie dostajesz ani grosza) staż w szpitalu.
Zresztą, póki co to dla ciebie bez różnicy
Jak by nie było nie masz na to wpływu, a czekać rok tylko dlatego, że za rok „podobno” coś zmienią to jak dla mnie bez sensu.
~ drugi rocznik po reformie pozdrawia
@hmmmm
17:16
Czy zawsze było tak, że można było się rejestrować już po wynikach matur? Wydaje mi się, że chyba kiedyś było tak, że rekrutacje zamykały się przed wynikami.
patrizio
20:55
Mam do was pytanie a w zadaniu 3 z matury z chemii rozsz to mozna bylo wpisac masa atomowa badz masa molowa i oby dwie odp sa poprawne?
Dada
09:12
wydaje mi się, że tylko masa molowa, bo tam w poleceniu było podkreślone, że wielkość makroskopowa.nie wiem, jak oni to ocenią… kurczę ja się na tym też złapałam i napisałam atomowa
Majka
11:25
A atomowa nie jest makroskopowa?? Cholera juz nie wiem nic…
Dada
12:18
Powinni uznawac to i to. Masakra jakas z tym zadaniem. Dobrze, zs to jeden pkt. Poki co 5 pkt stracilam na maturze po ostrej weryfikacji.
Dada
12:20
WAŻNE!
szczególnie w Warszawie i Wrocławiu. konfederacjalewiatan.pl/opinie/_files/2014_05/kp-1578.pdf
Trafiłem przypadkiem na limity przyjęć na ten rok akademicki. Nie wiem czy to już oficjalnie, ale wynika z tego że limity się zwiększyły. Na stacjo minimalnie na plus, za to ciekawie jest z niestscjo bo bardzo dużo miejsc przybyło
Proszę oto ten dokument, mam nadzieję że to nie fejk bo wieszczy to ładny spadek na niestacjo dochodzący do ok 135pkt conajmniej(śum). Same pozytywne informacje napływają
Adam
16:02
Pozytywne jednak głównie dla tych, którzy studiują „w języku innym niż polski”, bo tam poszła większość puli…
Choć i te 29 na stacjonarnych i 39 niastacjonarnych uszczęśliwi kilkadziesiąt osób.
Cogito
16:49
@hmmmm
Wiem, że studentem jesteś 6 lat, bo sama jestem z tych roczników. ;p Tylko zastanawiam się, czy zamierzają to zmienić, bo mi się to np. bardzo nie podoba, jest wręcz tragicznie…a później będzie taka banda niedouczonych lekarzy, bo uczyli się żeby zaliczyć, a nie żeby umieć.
hmmmmm
17:28
@Adam, ten projekt limitów wydaje się być prawdziwy; napisałem do Parlamentu Studentów RP w celu potwierdzenia, zobaczymy, co odpiszą.
Aspiryna
17:29