[2014] Terminy rekrutacji, wnoszenia opłaty rekrutacyjnej, uzupełniania wyników matur i pierwszych list rankingowych (Lekarski i Lekarsko-dentystyczny)
Prezentujemy zestawienie terminów i opłat w ciągu tegorocznej rekrutacji na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w trybie stacjonarnym.
Uwaga: Wszystkie podane terminy dotyczą kandydatów z nową maturą.
Białystok (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 02.06.2014 – 03.07.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: do 07.07.2014 r.
Pierwsza lista rankingowa: 09.07.2014 r.
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 10.07.2014 r. – 14.07.2014 r.
Kolejna lista: 15.07.2014 r.
Bydgoszcz (lekarski)
Termin rejestracji: 30.04.2014 – 07.07.2014
Opłata rekrutacyjna (80zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: brak danych (rekomendujemy uzupełnić w dniu otrzymania wyników maturalnych)
Pierwsza lista rankingowa: 10.07.2014 r.
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 11., 12., 14., 15., 16. -07.2014 r.
Kolejna lista: 17.07.2014 r.
Gdańsk (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 01.05.2014 – 22.06.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06.2014 – 07.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: 10.07.2014
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: termin będzie podany przy ogłoszeniu pierwszej listy rankingowej
ŚUM (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 26.05.2014 – 08.07.2014
Opłata rekrutacyjna (70zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06. – 08.07.2014 r.
Pierwsza lista rankingowa: 10.07.2014 r. (po godz. 14:00)
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 11-15.07. 2014 r. (godz. 9:00 – 14:00)
Kraków (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 29.05.2014 – 02.07.2014
Opłata rekrutacyjna (75zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06 - 04.07.2014 (do godz. 12:00)
Pierwsza lista rankingowa: 10.07.2014
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 11.07.2014 do 16.07.2014
Lublin (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 02.06.2014 – 16.06.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06 – 8.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: 11.07.2014
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 14. i 15.07.2014 (do godz. 13)
Łódź (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 22.04.2014 – 26.06.2014
Opłata rekrutacyjna (na razie brak danych o wartości opłaty), do 04.07.14
Termin uzupełniania wyników matur: do 07.07.14
Pierwsza lista rankingowa: 11.07.14
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 14.07 – 18.07
Olsztyn (lekarski)
Termin rejestracji: 4.06.2014-4.07.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: brak danych (rekomendujemy uzupełnić w dniu otrzymania wyników maturalnych)
Pierwsza lista rankingowa: 9.07.2014 (godz. 13.00)
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: do 18.07.2014 (godz. 15.00)
Poznań (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 05.05.2014 – 08.07.2014
(ZMIANA) Opłata rekrutacyjna (85zł), do 18.06.14
Termin uzupełniania wyników matur: do 08.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: lekarski: do 10.07.2014
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: do 14.07.2014 (do godz. 15.00)
Warszawa (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 05.05.2014 – 04.07.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin uzupełniania wyników matur: do 08.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: brak danych (lecz prawdopodobnie 9.07.2014)
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: od 10 lipca
Wrocław (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 13.05.2014 – 22.06.2014
Opłata rekrutacyjna (na razie brak danych o wartości opłaty), do 22.06.2014
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06 –07.07.2014r.
Pierwsza lista rankingowa: 8.07.2014r. (po godz. 15.00)
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: 09-11. lipca 2014 (w godz. 10.00 – 14.00)
Szczecin (lekarski i lekarsko-dentystyczny)
Termin rejestracji: 19.05.2014 – 16.06.2014
Opłata rekrutacyjna (85zł), należy zapłacić w terminie rejestracji
Termin składania dokumentów (wydrukowany i podpisany formularz rejestracyjny, dowód opłaty rekrutacyjnej): 19.05.-17.06.2014
Termin uzupełniania wyników matur: 27.06.-04.07.2014
Pierwsza lista rankingowa: wciąż brak danych, Szczecin nie podaje terminów list rekrutacyjnych, jednak 2 lata z rzędu pierwsza lista pojawiła się 14 lipca, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa w tym roku będzie podobnie.
Składanie dokumentów przez osoby, które dostały się z pierwszej listy rankingowej: termin zostaje podany w momencie ogłoszenia listy rankingowej.
Kolejne informacje o rekrutacji na studia stacjonarne oraz niestacjonarne będziemy publikować w najbliższych dniach.

Komentarzy: 361
-->-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.18
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.19
-
2014.05.20
-
2014.05.21
-->Emenike tylko, że matura z biologii była w tym roku łatwiejsza niż w tamtym..
Ależ żałuję , że nie próbowałam poprawić wyniku z biologii. Mogłabym wtedy przenieść się na inną uczelnię. Jestem ciekawa jak OKE oceni arkusze, może będą bardzo czepliwi.
Madeleine
15:44
A jak obstawiacie niestacjonarny Kraków?Czy przez trudniejszą matematykę na podstawie można będzie liczyć na jakieś spadki progów?
Rok temu podskoczyły aż o 10 pkt ale i matura była stosunkowo łatwiejsza…jak uważacie?
I czy niestacjonarne Katowice się utrzymają na tak niskim progu punktowym?
awangardaa
15:57
@Aspiryna czy mogłabyś podać mniej więcej datę kiedy będą podane statystyki przez OKE ?
Albo kiedy podali te statystyki w roku ubiegłym ?
Filozof
16:17
@Aspiryna czy mogłabyś podać mniej więcej datę kiedy będą podane statystyki przez OKE ?
Albo kiedy podali te statystyki w roku ubiegłym ?
Filozof
16:17
Opłata rekrutacyjna za Wrocław to 85 zł.
I w tym roku wrosła o 15 zł, w Bydgoszczy opłata rekrutacyjna wzrosła o 5 zł.. Z tego co widzę to się nie zmieniła opłata za Katowice, Gdańsk pozostał bez zmian 85 zł, a reszta nie wiem jak z ubiegłym rokiem, ale raczej większość uczelni podskoczyło z opłatami… :c
Taktyczna
16:47
Proszę was…. Znowu zaczęły się komentarze w stylu czy mi wystarczy bo bam tyle i tyle. Proszę wziąć się w garść.
Fakty: 1.Porównajcie ilość maturzystów zdających biologię i chemię w tym roku do lat poprzednich.
2. Chemia trudna bardzo.
3. Biologia moim zdaniem też trochę trudniejsza do zeszłorocznej.
4.Matma słyszałam też trudna. nie wiem nie pisałam.
5. W Szczecinie bez fizyki można.
6. Do Łodzi w tym roku tylko 2 rozszerzenia.
7. Matmą nie wyciągniesz wyniku jeżeli faktycznie chemia i matma trudna była dla ludzi.
Jak narazie same plusy a jak będzie to zobaczymy.
Matma faktycznie taka trudna?
Moim zdaniem w tym roku wszystko rozłoży się bardziej równomiernie, pomimo zeszłorocznych maturzystów z dobrymi wynikami (ich jest około 25%). Moim zdaniem spadki i to duże – 12 punktów. Co wy na to?
kot
18:11
Według mnie, progi powinny spaść ale będą to niewielkie spadki 1-2 punkty. Zawsze znajdą się osoby dla których matematyka była banalna. Uważam, że chemia była znacznie w zeszłym roku. Odnośnie biologii, uważam że było za mało czasu, więc myślę że mimo wszystko wiele osób będzie zaskoczonych wynikiem.
Mar
18:16
No to tym lepiej dla tych co startują po raz drugi
( oczywiście spadek progów)
Uważam, że to niemożliwe, żeby progi spadły o 12 punktów. Myślę, że max 4 pkt , coś w tych granicach.
Madeleine
18:24
Zapytam inaczej: czy można było nie zrobić np pięciu zadań na chemii pomimo super przygotowania., czy wszystkim starczyło czasu?.Czy każdy sprawdził zadania na koniec. Moim zdanie chemia bardzo zaniży.Jeżeli chodzi o efekt matematyki to nie wiem. Może lepiej było zdawać fizykę, choć fiza też jakaś taka inna. Będzie niżej, szczególnie na trzyprzedmiotowych uniwersytetach.Spadną szczególnie pierwsze listy.
kot
18:35
Wszędzie jest mowa o najniższym dopuszczjącym. Ja zadam inne pytanie czy ok 275 może wystarczyć na na Warszawę w pierwszej kwalifikacji?
Kruk
19:31
Panie Kruku myślę ,że nie wystarczy…wystarczy 290
Szczęściarz z Ciebie. Oczywiście, że tak. Nie rozumiem pytania.
kot
19:37
Pisałam matmę P., biologię i chemię R i wg. mnie:
-matematyka nie była kosmiczna, ale zdecydowanie najtrudniejsza z „nowych matur”!, dość mało czasu, zamknięte z haczykami
-biologia- dziwnie przyjemna, jednak bardzo mało czasu (nie sprawdzilam 2/3 arkusza), więc moim zdaniem klucz będzie dość wymagający, choć nie wiadomo,
-chemia – bardzo wymagająca i po prostu inna niż zawsze o czym świadczy ilość zadań, brak typowego redoxa na dobór współczynników, a w zamian samodzielny dobór produktów, delta w równowadze, obszerne wstępy zabierające czas, cykloalkany itd. ogólnie zagadnienia które często na arkuszach nie gosciły.
Ale cóż, pozostaje nam z niecierpliwością czekać do tego 27go czerwca:<
'94
19:53
Pytanie jest proste. Jeżeli we wrześniu wystarczaało 268 to czy mając ok 275 mogę mieć problem zgłosi i spokojne wakacje
Kruk
20:55
Oczywiście chodziło mi o problem z głowy
Kruk
20:57
Do Pana Kruka. W stolicy rok temu pierwszy próg 274,a przy tegorocznej matmie i chemii, możliwości zamiany matmy z fizą we Wrocławiu oraz z uwagi, że w tym roku zdawało 9000 mniej osób chemię R myślę że jesteś już przyjęty. Trochę zazdroszczę.Pozdrawiam
kot
21:48
@Aspiryna myslisz ze z ptk 94% matematyka, 73 bio, i 57 chemia z tamtego roku jest szansa gdziekolwiek na niestacjo??
bylenalek
11:28
albo ktokolwiek inny co mysli
bylenalek
11:29
Ja się zastanawiam czy z Biologią – 80% i chemią-58% jest w ogóle sens gdziekolwiek składać
Rafał
12:32
@Rafał – Przyłączam się do pytania…
Przemek
14:01
A są gdzieś publikowane progi z 2 i 3 rekrutacji np z 2013 ? jaka różnica między tymi pierwszymi ?
Przemek
14:04
Naprawde uważacie, ze próg na niestacjo we Wrocławiu wzrośnie o 70punktow? Przeciez matma była o wiele trudniejsza niż zeszłoroczna fizyka.
Aaaaa
14:05
Wystarczy porównać progi z wcześniejszych lat. W 2012 zarówno Warszawa jak i Wrocław miały takie same wymagania co do przedmiotów. A progi na lekarskich stacjonarnych wyglądały tak: Warszawa 243 a Wrocław 240. Gdy Warszawa zmieniła w 2013 warunki to próg wzrósł do 268, próg we Wrocławiu wzrośnie więc w tym roku podobnie. Nieco inaczej wygląda sytuacja z studiami niestacjonarnymi Warszawa: 197, Wrocław: 201 w 2012, a w 2013 w Warszawa niestacjonarna doszła do 243. W tym roku niestacjonarny próg we Wrocławiu może być nieco większy niż 234. Niestety niestacjonarne progi są znacznie mniej przewidywalne niż stacjonarne
M
14:58
Tak, tylko ze w Warszawie próg wzrósł ponad 40 punktów ze 197 z fizyka na 240 z matematyka, a we Wrocławiu w tym roku był próg 152. A czy ktoś sie moze orientuje czy czesne za semestr tez miga sie zmienić?
Aaaaa
15:04
Poprawka próg na lekarskie niestacjo w Warszawie w 2013 to 234
M
15:05
Myśle ze tak niski próg we Wrocławiu wynikał z podniesienia czesnego 16000tys za semestr:( dlatego zastanawiam sie czy w tym roku tez maja podnieść czesne…
Aaaaa
15:10
Wie ktoś może w jaki sposób przeliczane są % na punkty na lekarski na ŚUM?
Joan
20:28
nie ma różnicy czy matura byłą trochę trudniejsza czy łatwiejsza, zawsze są ludzie którzy piszą biol chem po 90% i to oni wchodzą na medycyne. progi nie spadną,ważne aby nie poszły jeszcze bardziej w górę.
tkd
20:53
@bylenalek na dwu przedmiotowe to na pewno nie wystarczy. 3 przedmiotowe jak wiadomo zostały w Wrocławiu Warszawie Krakowie i Olsztynie, w olsztynie moga byc nizsze progi ze wzgledu na fize rozsz a w innych wysokie bo sa biol chem i mat/fiz. szczecin i łódz przeszły na 2 przewdmiotowe. ciezko bedzie na 3 przedmiotowe.
tkd
21:00
Kilka uwag.
1.Stopień trudności-łatwości matur jest rzeczą oczywiście względną a średni wynik nie ma żadnego znaczenia przy rekrutacji na główne kierunki medyczne. Liczy się wynik najlepiej zdających i jego relacja do najniższych progów z lat ubiegłych-głównie roku poprzedniego. Reszta to pochodne.
2.Faktem jest ogromny spadek liczby zdających rozszerzenie z biologii i chemii ale…czy to ci najlepsi zrezygnowali ze zdawania? Wątpię. A liczba miejsc np. na stacjonarny lekarski w Polsce to 3000 z hakiem.
3.Przykład z jednej uczelni z ubiegłego roku: liczba kandydatów „pod kreską” na pierwszym poziomie punktowym nie kwalifikującym -49,całkowita ilość miejsc na kierunku -80.(akurat stomatologia). Przecież bez względu na to, co te osoby przez rok robiły, to wiadomo, że przebierają nogami aby tegoroczny próg spadł o ten 1 punkt %.
4.Statystycznie trudność matur w relacji do progów na uczelniach med. to:
a)”łatwa” biologia -09,11,12.
b)”trudna” biologia -08,13.
c)”łatwa” chemia -09,10.
d)”trudna” chemia -05,11.
5.”Sprytne” uczelnie żądają pieniędzy za rekrutację przed publikacją wyników staninowych przez CKE. Powód chyba oczywisty -ogolić zawodnika nim pryśnie jego nadzieja, że wstrzelił się w klucz.
Cogito
14:28
Jak to jest z tymi dokumentami do Szczecina? Można je wysłać pocztą?
Podjadek
22:56